Vánoční věnec do domu i bytu

Přichází paní zima a s ní i všemi oblíbené vánoční tradice a svátky. Ze stromů už pomalu spadaly poslední lístky a ranní mrazíky jsou za dveřmi. Využijte svůj volný čas a pusťte se do výzdoby svého domova už teď, ať jste připravení na vánoční svátky a nesháníte nic na poslední chvíli.
Hlavní věci co budete potřebovat, se neukrývá v obchodech, ale v přírodě samotné. Oblečte se, vezměte psa a děti a vyrašte do lesa. Matka příroda Vám má co nabídnout a při troše štěstí možná najdete ještě nějaké ty pozdní houby na praženici. Buďte kreativní a posbírejte v přírodě vše, co se Vám líbí a co by se Vám mohlo hodit na vaše výzdoby. Les Vám nabídne šišky, jeřabiny, kaštany, oříšky, větvičky s jehličím, bukvice a třeba nádherně zbarvené listí.
výzdoba na dveřích
 Pomůcky: nůžky, tavná pistole, špendlíky, vánoční mašle/stuha, drátek motouz, sníh ve spreji
Pro základ věnce můžete použít následující produkty, na výběr máme polystyrén ve tvaru kruhu, pěnový polotovar nebo proutěný věnec. My použijeme proutěný věnec bílé barvy, je letos hodně v kurzu a je vážně nádherný. K dostání v zemědělských potřebách nebo květinářství.
Pokud máte po ruce bezbarvý lak ve spreji, není špatné si dopředu všechny doplňky nastříkat. Budou se více lesknout a vydrží Vám déle.
Věneček si nachystáme na stůl, rozehřejeme tavnou pistoli a můžeme začít s přiděláváním dekorací. Větvičky pěkně propleteme a přiděláváme postupně k věnečku, přičemž mezi ně doplňujeme jeřabiny, šišky a další věci nasbírané v lese. Nebojte se použít dostatek lepidla z tavné pistole, aby vše pevně drželo, pokud bude na věnci lepidlo, vždy se dá přidat nějaký doplněk a lepidlo zakrýt. Nechte tvořit vaši fantazii a šikovné ručičky, určitě vytvoříte nádherný vánoční věnec.

šiška na věnci
V závěru můžete ještě nastříkat zlehka lesklým lakem, ten dodá věnci lesk a prodlouží životnost. Určitě nebudete litovat a vaše Vánoce budou o to krásnější.