Snídaně do postele

Chcete udělat svému partnerovi hned po ránu radost a příjemně ho překvapit? Udělejte mu snídani do postele. Dáte mu tak najevo, že vám na něm záleží a do vašeho vztahu se vrátí i trocha romantiky. Stačí vstát o víkendu trošku dřív a připravit partnerovi přesně to, co má rád. Snídaně do postele je ceremoniál a proto by i podávané jídlo mělo být speciální. Dobrým pomocníkem jsou velké podnosy, které jsou k podávání snídaní do postele přímo určené.
snídaně do postele

Nenápadný důkaz lásky

Francouzský toast– v originále Pain Perdu, je velice oblíbenou snídaňovou pochoutkou. Nejenže krásně voní kořením, ale jeho příprava není složitá. V misce smíchejte mléko, vajíčka, cukr, skořici a muškátový oříšek. Plátky toastového chleba namáčejte v této směsi a na pánvi je opečte dozlatova. Obalte v moučkovém cukru a podávejte s čerstvým ovocem.

Pečivo plněné po italsku– houstičkám odkrojte vršky a spodky vydlabejte tak, aby z nich vznikly misky. Na dno nasypejte nastrouhaný italský sýr, na něj položte plátek rajčete a vyklepněte celé vejce. Osolte, opepřete a posypejte nasekanou bazalkou. A dejte zapéct na dvacet minut do vyhřáté trouby. Podávejte s čerstvou zeleninou
bohatá snídaně
Pravá anglická snídaně– u které se každá část snídaně připravuje zvlášť a proto použijte dvě pánve současně. Na jedné opečte na olivovém oleji nakrájené žampiony a celý keřík rajčat. Na druhé rozpusťte máslo a rozklepněte do něj dvě vejce. Pokud si troufnete, můžete nahradit volská oka ztracenými vejci. V troubě na plechu opečte plátky anglické slaniny a na pánvi nasucho klobásky. Fazole i s omáčkou ohřejte v hrnci a přidejte do nich sůl s pepřem a chilli kořením. Vše naservírujte na talíř a podávejte s pečivem či opečeným toastem.
V internetovém magazínu najdete několik dalších typů k přípravě klasické snídaně. Slané, sladké, zdravé. Nejen té romantické – do postele.