Péče, kterou si váš pes v zimě zamiluje

Zimní měsíce se pomalu ale jistě blíží, a proto je ten pravý čas připravit na ně nejenom sebe, ale také svého čtyřnohého parťáka. Už teď můžete věnovat zvýšenou pozornost tlapkám svého psa. Pokud je má po létě popraskané, pravidelně je promazávejte. Ideální je velmi mastný přípravek, který má ale zároveň přírodní složení. Pokud se orientujete na trhu s přípravky pro zvířata, jistě jste už na mnoho mastí a krémů na tlapky sami narazili. Pokud ne, vůbec to nevadí. Ve specializované prodejně potřeb pro zvířata vám jistě ochotně poradí. Vybírejte nejlépe takové mazání, u kterého nebude vadit, když si pes tlapky olíže. A on to udělá, tím si můžete být jistí. Dále je také vhodné vybírat ošetření s co nejnižším obsahem vody, která může tlapky v zimě spíš vysušovat a vést i k omrzlinám.
 pes na sněhu
Pokud máte doma chlupáče, který není zrovna horal a nejradši má hřejivý klín a pohodlný gauč, jinými slovy, pokud váš pes není zimní či venkovní plemeno, možná byste mu rádi pořídili také nějaký obleček pro psy. I když je to pro páníčky často těžké, snažte se hledět především na funkčnost. Psí oblečení je nyní dostupné v mnoha variantách, barvách i materiálech. Zejména na poslední zmiňované byste, spolu se střihem, měli klást největší důraz. Do vlhké zimy se rozhodně nehodí oblečky, které promoknou. Pejskovi pak bude mnohem větší zima a hrozí, že nastydne ještě rychleji, než kdyby na sobě žádnou slušivou mikinu nebo svetr neměl. Do mrazivých a zasněžených dní jsou nejvhodnější nepromokavé materiály jako je například softshell. Co se týká střihu, je ideální svému psovi vybrat takový, který ho nebude omezovat v pohybu. Určitě vezměte svého mazla na nákupy s sebou, v prodejnách jsou na to už zvyklí a navíc vám dokážou i poradit. Nechte pejska v oblečku proběhnout – zjistíte, jak mu sedí, zda mu něco nepřekáží. Navíc  si sami vyzkoušíte, který střih se nejsnadněji obléká a svléká. Nevhodné jsou všechny střihy přes hlavu a s „rukávy“ – těmi můžete svému mazlíčkovi při oblékání i ublížit, nijak zvlášť psovi neposlouží ani stylová kapuce.
 jezevčík v zimě
V neposlední řadě nepodceňujte venkovní počasí. Myslete na to, že i váš pes se může nachladit. Přece jenom je mnohem blíž země a i jeho sníh a led studí. Pokud dá chlupáč jasně najevo, že už je mu zima, je to ten pravý čas se z procházky vrátit k hrnku horkého čaje a do měkkého, teplého pelíšku.