Obliba nakupování online vzrůstá. Víme proč!

Tato nedůvěra ovšem rychle pominula. Dnes už na internetu nakupuje celých 40 % Čechů raději než v klasických kamenných obchodech. Sepsali jsme pro vás několik důvodů, proč tomu tak je.

1. Nová generace

Do produktivního věku se dostává nová generace mileniánů, kteří vykazují obecně vysokou důvěru v moderní technologie. Pro lidi kolem třicítky a mladší se staly online nákupy přirozenou součástí života. Prostě to tak dělají všichni, tak proč ne já. Tato generace považuje nákupy přes internet za něco absolutně přirozeného.
zavřený obchod

2. Pohodlí

Internetové připojení má dnes doma a v mobilu téměř každý. Z pohodlí domova si jednoduše do virtuálního košíku vložíte vše, co potřebujete. Můžete bez omezení brouzdat stránkami eshopu a vybírat bez časového presu. Nakoupíte pohodlně klidně v papučích a v pyžamu.

3. Možnost srovnání

Když nakupujete v kamenné prodejně, můžete porovnávat jen mezi různými nabídkami zboží jednoho prodejce. Online nákupy vám umožní okamžité porovnání ceny z různých eshopů. Existují dokonce srovnávače zboží, které tuto práci vykonají za vás. Vy jen zadáte název produktu nebo jeho unikátní kód. A srovnávač pro vás vyhledá nejvýhodnější řešení.

4. Výhodnější ceny

Je to logické. Kamenný obchod platí nájem a personál. Také musí držet množství skladových zásob. To vše se promítá do ceny, kterou za zboží platíte. Eshop nemá tak vysoké náklady na provoz. Nakupuje také od výrobce nebo dodavatele, nemusí ovšem uživit tolik lidí. Takže si může dovolit prodávat za nižší ceny. Takže ušetříte.  
obchod s módou

5. Možnost vrátit zboží do 14 dnů

Při uzavření kupní smlouvy na dálku máte jako spotřebitel právo odstoupit od ní do 14 dní. Takže když vám něco nesedne, prostě to vrátíte. Množství obchodů navíc v rámci proklientského přístupu nabízí i delší lhůty pro vrácení. A mnohdy také zaslání zpět a výměnu zdarma. Hlavně u oblečení tuto službu velmi oceníte.