Střešní zahrady, ozeleněné střechy

Využijte zkušeností a výhod, které byly nasbírány od Skandinávie po Afriku. Tam všude lidé tisíce let zpátky budovali zelené střechy. Nešlo vždy jen o estetickou záležitost jako ve starém Římě. Lidé budovali zelené střechy hlavně z ekonomických důvodů (dostupnost materiálu). Geografické rozložení míst, kde se zelené střechy budovaly, také ukazuje i na velký klimatický význam této konstrukce střech.

Výhody zelené střechy:

Vegetační, extenzivní, zelená neboli „ozeleněná" střecha má řadu nesporných výhod. Zabraňuje přehřívání, dobře chrání před chladem. Budování ozeleněných střech pozitivně ovlivňuje životní prostředí!

Zelená střecha je ekologická

Zelená střecha zvýší množství kyslíku v ovzduší, sníží podíl CO2, sníží prašnost, sníží hladinu hluku, pojme až 50% dešťové vody, kdy se díky jejímu následnému odpařování přes povrch zvlhčuje a ochlazuje ovzduší v okolí.
Zelená střecha zlepšuje mikroklima, zachytává prach a nečistoty z ovzduší, zvyšuje požární odolnost.

Menší teplotní rozdíly (- 5° C až + 25° C u ozeleněné střechy, proti - 20° C až + 80° C u normálního povrchu střechy) mají kladný vliv na klima okolí, ale navíc chrání samotnou hydroizolaci střechy, kdy bývá dosaženo v praxi třikrát větší životnosti.

Realizace Vaší zelené střechy :

Ozelenění střechy vždy vyžaduje profesionální návrh skladby střechy, který vychází z individuálních konstrukčních a provozních podmínek objektu. Těmito údaji je ovlivněn návrh skladby střechy a ochrana tepelné izolace. Zelená střecha je perfektní ve spojení s terasou.

Jsme zde pro realizaci Vaší střechy!

Použijte kontakt na naši stavební divizi. Rádi vyjdeme vstříc všem Vašim dotazům týkajících se ozeleněné střechy. Můžete nás kontaktovat rovněž prostřednictvím e-mailu : stavba@stavcom.cz. Těšíme se na Vás!

 

Podívejte se také na: